Usługi i narzędzia związane z edukacją oraz nauką w jednym miejscu – to podstawowe założenie nowego portalu edukacja.gov.pl

Portal edukacja gov.pl powstał, aby zapewnić członkom społeczności edukacyjnej – niezależnie od tego, czy rozpoczynają naukę, uczą innych czy prowadzą szkołę – korzystanie z usług i narzędzi, które mogą być przydatne w nauce i pracy.

Dzięki serwisowi edukacja.gov.pl każdy będzie miał dostęp do informacji niezbędnych do wyboru szkoły, uczelni, będzie mógł zdalnie wypełnić formularz aplikacyjny czy sprawdzić on-line wyniki rekrutacji.

Portal ujednolici narzędzia i procesy już udostępnione przez instytucje publiczne oraz zapewni nowe. Na indywidualnym koncie zostaną zgormadzone różne dokumenty edukacyjne. Będzie można je udostępnić innym, np. podczas rekrutacji. Na cyfryzacji procesów zyskają też szkoły i organy prowadzące – zarządzanie oświatą stanie się szybsze i łatwiejsze.

Nowe funkcjonalności edukacja.gov.pl będą poszerzane sukcesywnie. Formuła portalu i jego funkcjonalności zostaną wypracowane w toku konsultacji.

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/cyfrowa-szkola-przyszlosci–rozpoczecie-konsultacji-dotyczacych-portalu-edukacjagovpl

Edukacja.gov.pl – narzędzia i usługi edukacyjne w jednym miejscu
Cyfrowa szkoła przyszłości – rozpoczęcie konsultacji dotyczących portalu edukacja.gov.pl
Skip to content