Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online na platformie eTwinning Live.

Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli pracujących w szkołach branżowych i technicznych z uczniami w wieku 15-20 lat i tych, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning oraz chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning, zrealizować swój pierwszy projekt pt. „Czy kompetencje twarde są dla twardzieli, a miękkie dla mięczaków?”.

W trakcie projektu uczniowie rozwiną swoją wiedzę na temat umiejętności twardych i miękkich. Dowiedzą się, jakie kompetencje wymagane są przez przyszłych pracodawców i dlaczego tak ważny ich rozwój.

Wymyślą zadania, przy pomocy których będą doskonalić swoje umiejętności. Na ostatnim etapie projektu uczniowie stworzą wspólny przewodnik zawierający pomysły na rozwój kompetencji miękkich. 

Seminarium poprowadzi Ludmiła Mieńszykowa-Dessus: pracuje w Zespole Szkół nr 10 im. Stanisława Staszica w Warszawie od 2017 r. jako nauczycielka przedmiotów spedycyjnych. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży TSL w firmie spedycyjno-transportowej (ścieżka kariery od spedytora do kierownika). Interesuje się współpracą międzynarodową między szkołami i promuje nauczanie przez doświadczenie praktyczne. Absolwentka studiów doktoranckich na UE w Poznaniu (Wydział Transportu), magisterskich na UWM w Olsztynie (Wydział Matematyki i Informatyki), studiów podyplomowych na SGH w Warszawie – zarządzanie łańcuchami dostaw i logistyka. Jej pasją jest nauczanie, a motto to: „W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje. Nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia” (Robin Sharma).

Źródło: https://www.frse.org.pl/wydarzenia-i-szkolenia/czy-kompetencje-twarde-sa-dla-twardzieli-a-miekkie-dla-mieczakow-webinarium

Czy kompetencje twarde są dla twardzieli, a miękkie dla mięczaków? Webinarium
Skip to content