27 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku odbył się finał VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Kobieta na przestrzeni wieków pod hasłem: „Nowoczesna Panna Młoda”. Konkurs, którego ideą jest odkrywanie nowych talentów fryzjerskich,  został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkół branżowych i techników o profilu fryzjerskim z województwa podlaskiego.

„Nowoczesna Panna Młoda” to temat prowokujący do wyjścia poza powszechnie przyjęte schematy, pobudzający wyobraźnię w kierunku awangardy i futuryzmu. Inspiracją do pracy konkursowej mogły być najnowsze trendy w branży fryzjerskiej, ślubnej, modowej oraz beauty, a nawet tematyka science fiction. Uczestnik miał dowolność doboru formy, techniki i sposobu wykonania swojego dzieła.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

  • Aksana Makej – właścicielka salonu fryzjerskiego, trenerka oraz stylistka fryzur znana
    z przepięknych upięć w klimacie Boho,
  • Sylwia Rudnicka – właścicielka salonu fryzjerskiego, kreatywna i energiczna stylistka fryzur,  zwyciężczyni konkursu na najlepszego stylistę fryzur 2010 roku,
  • Laura Mancewicz – I wicemiss Podlasia,
  • Joanna Dybacka – fryzjerka i absolwentka ZSZ nr 5.

Komisja konkursowa zwracała uwagę przede wszystkim na stopnień trudności, dokładność
oraz oryginalność wykonanego upięcia.

Jury przyznało trzy pierwsze nagrody oraz dwa wyróżnienia:

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe – profesjonalne narzędzia i przybory fryzjerskie, które będą mogli wykorzystać w nauce i przyszłej pracy.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Finał VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Kobieta na przestrzeni wieków”
Skip to content