Konferencja online pt. „Demokracja w branżówkach – innowacyjne podejście do samorządu uczniowskiego w szkołach branżowych” odbędzie się 6 czerwca 2023 r. godz. 10:00 – 14:00.
Zaproszenie do udziału w wydarzeniu skierowane jest do:
- nauczycielek i nauczycieli,
- dyrektorek i dyrektorów,
- pracowniczek i pracowników Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli,
- przedstawicielek i przedstawicieli organizacji pozarządowych.
Podczas konferencji:
- prezentowane będą wyniki raportu badającego praktyki demokracji szkolnej i wychowania obywatelskiego w szkołach branżowych pierwszego stopnia w województwie warmińsko-mazurskim, przeprowadzonego przez Prof. UW dr. hab. Przemysła Sadurę wraz z zespołem,
- podejmowane będą próby określenia największych wyzwań i szans dla samorządności uczniowskiej w szkołach branżowych,
- przestawiony zostanie model działania SU w szkołach branżowych opracowany przez zespół projektu.
Konferencja realizowana jest przez Fundację Civis Polonus w ramach projektu „Demokracja w branżówkach – innowacyjne podejście do samorządu uczniowskiego w szkołach branżowych” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Partnerem projektu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.
Źródło: https://demokracja-w-branzowkach.konfeo.com/pl/groups
Konferencja online „Demokracja w branżówkach”