31 maja 2023 r.

10:00-13:00

Online

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w konferencji online „Gotowi na przyszłość. Czego i jak uczyć młodych ludzi w szkołach branżowych?” podsumowującej program „Młodzi Przedsiębiorczy”. 

W pierwszej części konferencji:

  • poznasz metodę projektu, która małymi krokami prowadzi do dużych osiągnięć – od etapu planowania, przez organizowanie, do podsumowania, a także (nie zapominajmy!) świętowania;
  • dowiesz się, jak konkretnie wykorzystać metodę projektu, by zrealizować projekt firmy uczniowskiej.
  • prowadzący zaprezentują sprawdzone scenariusze lekcji, które będziesz mógł wykorzystać na swoich zajęciach;
  • poznasz przykłady firm założonych przez uczniów i uczennice z całej Polski. Pozwolą Ci one zainspirować się w pracy z Twoją klasą i stworzyć nowe, oryginalne projekty.

W drugiej części konferencji: 

  • jeśli uczestniczyłeś(-aś) w ścieżce rozszerzonej programu „Młodzi Przedsiębiorczy”, weźmiesz udział w warsztacie podsumowującym;
  • a jeśli nie uczestniczyłeś(-aś) w tym programie, możesz wziąć udział w warsztacie, na którym wypracujesz pomysł na firmę uczniowską (będziesz mógł go zrealizować ze swoją klasą w kolejnym roku szkolnym) i dzięki któremu dowiesz się, jak w praktyce wykorzystać idee spółdzielczości w edukacji, by rozwijać u uczniów kompetencje społeczne.
Konferencja online „Gotowi na przyszłość. Czego i jak uczyć młodych ludzi w szkołach branżowych?”
Konferencja online „Gotowi na przyszłość. Czego i jak uczyć młodych ludzi w szkołach branżowych?”
Skip to content