11 maja 2022 r.

10:00-11:30

lokalizacja

ul. Świerkowa 20/Budynek C,
aula Wydziału Nauk o Edukacji

W ramach XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki o niezwykłych kosmicznych wydarzeniach, które dzieją się nieco ponad 100 km nad naszymi głowami, opowie Karol Wójcicki – popularyzator astronomii i dziennikarz naukowy, autor największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach”.

Karol Wójcicki

Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.

Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. Współpracownik Gazety Wyborczej.

Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.

Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Źródło: https://podlaskifestiwal.pl/imprezy/karol-wojcicki-i-kosmiczna-rewolucja/

Droga Mleczna nad Tatrami Bielskimi | fot. Karol Wójcicki

Droga Mleczna nad Tatrami Bielskimi | fot. Karol Wójcicki

„Kosmiczna rewolucja” w ramach XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki
Skip to content