W dniach 6-10 grudnia 2021 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białymstoku odbył się Mikołajkowy Tydzień Fryzjera. Nasi wspaniali FREEzjerzy podzielili się ze społecznością szkolną swoją pasją, zaangażowaniem oraz kreatywnością, wykonując cuda i cudeńka z włosów.

W auli szkoły tworzyli zachwycające fryzury, plecionki, warkocze i własne stylizacje. A wszystko w bardzo przyjaznej, przedświątecznej atmosferze.

W mikołajkowy poniedziałek młodzież ucząca się na kierunku fryzjerskim przygotowała pokaz pt. ,”Karnawałowa postać”, podczas którego prezentowała fryzjerskie stylizacje bajkowe, teatralne, literackie i inne.

Pozostałe dni upłynęły pod szyldami rozmaitych fryzjerskich wariacji: „Zakręcona głowa”, „Popołudniowe gofrowanie”, „Dzień szalonych warkoczyków”, „Plecionki-warkocze”, „Z trychologią na ty” czy „Popołudniowe lokowanie”, podczas których młodzież rozwijała swoje zdolności i umiejętności fryzjerskie, ale też teatralne i wokalne.

Natomiast w czwartek 9 grudnia odbyło się szkolenie fryzjerskie zorganizowane przez firmę fryzjerską Tahe pt. ,”Nowoczesne techniki pielęgnacji włosów – Botox i Nanoplastia oraz Miracle Gold”. Pod okiem technika młodzież zgłębiała tajniki nowoczesnej pielęgnacji i poznawała dynamicznie rozwijające się trendy w branży fryzjerskiej, kosmetycznej i trychologicznej.

Był to tydzień pełen wrażeń i niesamowitych emocji twórczych. Wpłynął na integrację społeczności szkolnej, ale też dał okazję do rozwijania procesu dydaktycznego w niecodzienny, twórczy sposób. Ten czas przyczynił się również do rozwoju kompetencji kluczowych u uczniów naszej Szkoły.

Mikołajkowy Tydzień Fryzjera
Skip to content