Młodzi na rynku pracy - raport

Młodzi ludzie wkraczający na rynek pracy zmagają się aktualnie z wieloma utrudnieniami, mierzą się z licznymi wyzwaniami.

Wielu z nich zastanawia się nad swoją przyszłością, nie wiedząc jeszcze, jak do końca ma wyglądać, chociaż niektórzy też mają konkretne plany ale nie są pewni jak je zrealizować.

Mimo, że każdy z nich ma swój indywidualny, odmienny charakter, jedno ich łączy – chcą dla siebie dobrej przyszłości, w której będą się spełniać zawodowo. Przedstawiony raport opisuje rozterki młodych, ich ambicje i nadzieje.

Rozwój zawodowy jest bardzo ważny dla młodych osób. Respondenci zapytani o pojęcie kariery zawodowej zgodnie odpowiadają, że jest to podróż przez wszystkie stopnie zawodowe do konkretnego celu.

Dla młodego pokolenia brak rozwoju równa się stagnacji, a tym samym jest po prostu cofaniem się.

Według młodych, w dzisiejszych czasach ważne jest, aby się rozwijać i przeć do przodu, cały czas poszerzać swoje horyzonty.

Badanie zostało zrealizowane w ramach programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach. Program w kompleksowy sposób wspiera kobiety na ich ścieżce zawodowej oraz w procesie zakładania własnej firmy. Składa się z z trzech elementów: mentoringu biznesowego, szkoleń z zakresu przedsiębiorczości oraz networkingu.

Celem programu jest odpowiadanie na aktualne potrzeby i wyzwania kobiet na rynku pracy oraz początkujących przedsiębiorczyń.

Źródło: https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/

Młodzi na rynku pracy – raport
Skip to content