W dniach 01-04.02.2022 r. odbył się Finał Centralny 50. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa  i Architektury „BUDMA 2022” w Poznaniu.

Podczas finału uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5  w Białymstoku rywalizowali w następujących kategoriach konkursowych:

  • wykonywanie robót dekarskich,
  • wykonywanie robót murarskich,
  • wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych.

Turniej rozgrywany był w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i zakończony finałem centralnym. Miał on na celu rozwijanie wiedzy uczniów w wybranych przez nich zawodach budowlanych i doskonalenie umiejętności praktycznych objętych wymogami programowymi.  

Uczniowie mogli   zapoznać się z najnowszymi  technologiami  i produktami na rynku budowlanym.  Ponadto zostali oni wyposażeni w dodatkową wiedzę i umiejętności – stali się  najbardziej pożądanymi absolwentami na rynku pracy.

Jak co roku najlepsi fachowcy z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5  w Białymstoku  doskonale poradzili sobie z zadaniami konkursowymi  i aż 4. zostało finalistami (najwięcej w Polsce). 

I miejsce w 50. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”
w kategorii wykonywanie robót dekarskich zdobył  Łukasz Łuczaj – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5  w Białymstoku

Pozostali finaliści z ZSZ Nr 5 w Białymstoku wykazali się dużymi umiejętnościami i zdobyli zasłużone miejsca:

  • Adrian Mici – IV miejsce w kategorii: wykonywanie robót dekarskich,
  • Michał Łazuk – IV miejsce w kategorii: wykonywanie robót murarskich,
  • Paweł Gajewski – VI miejsce w kategorii: wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych.

Wszyscy finaliści turnieju otrzymali bardzo dobre nagrody rzeczowe i są zwolnieni z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w części teoretycznej.

Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Najwięcej finalistów z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku podczas 50-tej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”
Skip to content