Już po raz kolejny Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza uczestników Nocy Muzeów do wyjątkowych wnętrz gmachu w al. Szucha 25. Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. gabinet i sekretariat ministra, salę posiedzeń im. Anny Radziwiłł, salę portretową, a także obejrzeć film poświęcony historii pierwszego wzniesionego od podstaw budynku ministerialnego w II RP.

W Noc Muzeów na dziedzińcu gmachu w al. Szucha 25 zaparkuje „Naukobus”. Odwiedzający – dorośli i dzieci – będą mogli wziąć udział w pasjonujących warsztatach naukowo-edukacyjnych „Nauka dla Ciebie” i obejrzeć wystawę „Eksperymentuj!”. To interaktywne eksponaty, które pozwalają na samodzielne poznawanie praw fizyki.

Na miłośników eksperymentów naukowych czeka również naukobus „Być jak Ignacy” Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. To mobilna strefa edukacyjno-wystawiennicza ulokowana na dwóch pokładach. W dolnej strefie będą przeprowadzane eksperymenty chemiczne i fizyczne. Z kolei na górnym pokładzie będzie można uczestniczyć w pasjonujących warsztatach z użyciem interaktywnych eksponatów.

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/noc-muzeow-2022-w-ministerstwie-edukacji-i-nauki

Noc Muzeów 2022 w zabytkowym gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki
Skip to content