UCZYMY SIĘ OD NAJLEPSZYCH

Firma GROHE,  w porozumieniu z Zespołem Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku, zainicjowała atrakcyjną ofertę edukacyjną skierowaną do młodzieży, pt. „Szkolenia i edukacja zawodowa dla instalatorów GROHE” (GIVE). Firma ta, której przyświeca hasło „Edukacja zawodowa dla lepszego jutra”,  to wiodący na świecie producent armatury sanitarnej.

20 października 2022r. nastąpiło otwarcie nowej pracowni do nauki zawodu pod patronatem GROHE. Przecięcia wstęgi dokonali Pan Rafał Rudnicki – zastępca prezydenta miasta Białegostoku, Pan Eugeniusz Mróczyński – starszy wizytatora Kuratorium Oświaty, Pan Piotr Strzałkowski –Grohe Polska, dyrektor szkoły Małgorzata Sutuła oraz Mateusz Baranowski przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.

Nowoczesna infrastruktura nauczania sprawi, że kształcenie w zawodach technik inżynierii sanitarnej oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, stanie się jeszcze bardziej efektywne. Dzięki temu nasi uczniowie zdobędą doświadczenie i będą mogli wykorzystać je w pracy zawodowej. Możliwości technologiczne pracowni przedstawili pan Piotr Strzałkowski – dyrektor działu profesjonalnego Grohe Polska oraz pan  Radosław Biernat.

Dziękujemy za umożliwianie  podnoszenia szkole jakości kształcenia praktycznego. Wykorzystamy możliwości pracowni w 100 %.

Otwarciu pracowni towarzyszyły pierwsze w Białymstoku eliminacje do SKILLS Poland 2022 z myślą o Euro Skills, które odbędą się w 2023 w Gdańsku. Te zawody, to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills.  Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. To największe tego rodzaju zawody na świecie i Białystok ma w tym swój udział. 12 uczestników walczy o udział w zawodach centralnych (reprezentując Białystok, Ostrołękę i Olsztyn).

PRACOWNIA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO POD PATRONATEM GROHE – OTWARTA
Skip to content