26 kwietnia 2022 r. uczniowie wszystkich klas ósmych w Szkole Podstawowej Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku spotkali się z przedstawicielami I LO CN – B im. Polskich Spadochroniarzy w Białymstoku, tj. profesjonalnym Liceum Mundurowym.

Spotkanie wraz z uczniami prowadził Pan Mariusz Hołub vicedyrektor placówki. Uczniowie zapoznali się z szeroką ofertą edukacyjną szkoły, autorskim programem nauczania, profesjonalną kadrą, zajęciami praktycznymi, które odbywają się podczas nauki oraz sprzętem wojskowym jakim szkoła dysponuje.

Uczniowie mieli okazję przetestować zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jak i zapoznać się z podstawowym sprzętem medycznym potrzebnym przy udzielaniu pierwszej pomocy na wypadek odniesienia różnych urazów.

Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie zadawali dużo pytań prowadzącemu, chętnie uczestniczyli w praktycznym szkoleniu medycznym jak i w obsłudze różnego rodzaju sprzętu militarnego.
Przedstawiciele mundurowego liceum ogólnokształcące CN-B Feniks podkreślali w swoich wypowiedziach, że jest to szkoła, która nie tylko przygotowuje do służby mundurowej, ale przede wszystkim przygotowuje do życia dorosłego, pełnego wyzwań.

W trakcie nauki uczniowie szkoły zdobywają niezbędną wiedzę oraz umiejętności praktyczne przydatne w przyszłej służbie w różnych formacjach mundurowych oraz przygotowują się do matury.
To spotkanie z pewnością pomoże młodzieży w podjęciu ich dalszych decyzji edukacyjno-zawodowych.

Koordynator spotkania – Barbara Bożena Brzozowska – doradca zawodowy

Spotkanie młodzieży klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 50 w Białymstoku z przedstawicielami Mundurowego Liceum Ogólnokształcące CN-B Feniks
Skip to content