Łódź, miasto o bogatej historii przemysłowej i kulturalnej, nieustannie zachwyca swoimi możliwościami. Ostatnio nie tylko technik fotografii i multimediów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku odwiedził to miejsce, ale także technik przemysłu mody dostrzegł jego niezwykłe uroki.

W tym roku szkolnym uczniowie ZSTiO mieli okazję odwiedzić Targi Mody Fashionweare oraz prestiżowe Centralne Muzeum Włókiennictwa, dzięki wsparciu projektu #StaszicTeam, który uzyskał finansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Uczniowie ZSTiO mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami i osiągnięciami w branży mody na Targach Mody Fashionweare. Targi te przyciągają zarówno utalentowanych projektantów, jak i entuzjastów mody z całego kraju. Młodzież mogła podziwiać oryginalne kolekcje, które z pewnością zainspirują ją do twórczych działań w przyszłości.

Nieodłącznym elementem wizyty było również odwiedzenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa, które jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o historii i rozwoju przemysłu włókienniczego w Łodzi. Wspaniałe eksponaty prezentowane w muzeum ukazują ewolucję mody i technologii związanych z produkcją tkanin. Uczniowie mieli okazję poznać historię i tajniki tego fascynującego przemysłu, co na pewno poszerzyło ich horyzonty.

Omawiany wyjazd to doskonały przykład inicjatywy edukacyjnej otwierającej drzwi do nowych doświadczeń i umożliwiającej młodym ludziom rozwijanie swoich pasji.

Targi mody i Muzeum Włókiennictwa jako źródło wiedzy i inspiracji dla społeczności ZSTiO
Skip to content