Dnia 17.10.2022 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku gościł ks. Arcybiskup Józef Guzdek – Metropolita Białostocki.

Krótkie spotkanie z Dyrekcją, nauczycielami i reprezentantami klas przebiegło w nawiązaniu do minionego Dnia Papieskiego pod hasłem: „W blasku prawdy, dobra i piękna”.

Pan Dyrektor Mariusz Pęza krótko przedstawił najistotniejsze informacje o szkole, po czym głos zabrał ks. Arcybiskup. Nawiązał do praw i marzeń młodzieży, stawiania sobie wymagań, poszukiwania wartości w życiu. Wskazał na konieczność szukania prawdy, by życie nabierało najgłębszego sensu i piękna. Nie zabrakło wątków osobistych i wspomnień z Wadowic – miejsca urodzin Arcybiskupa. Następnie Gość wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego zorganizowanego przed jego wizytą. Uczestnicy spotkania obejrzeli też fragment pantomimy, przygotowywanej przez Papa Grupę, w której przypomniano nauczanie Św. Jana Pawła II do młodzieży z Westerplatte.

Na zakończenie przedstawiciele Papa Grupy rozdali obecnym krótkie fragmenty papieskiego nauczania. Wraz z podziękowaniami wręczono Gościowi haftowany w naszej szkole jego herb (w ramach kierunku kształcenia: technik przemysłu mody) oraz bukiet białych róż, które po błogosławieństwie trafiły w ręce zaskoczonych i uradowanych uczniów i nauczycieli.

Wizyta Arcybiskupa w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku
Skip to content