16 stycznia 2023 r., ruszyły zapisy dwuosobowych zespołów wraz z opiekunem (nauczycielem przedmiotu) do udziału w XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników 2023.

Organizatorem corocznego wydarzenia, od 12 lat, jest V8 Team Sp. z o.o. oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP). Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony szkół zawodowych i technicznych z całej Polski.

Jak co roku Mistrzostwa otrzymały Honorowy Patronat Ministra Edukacji i Nauki, jako wydarzenie, które jest odpowiedzią na potrzeby branży motoryzacyjnej w zakresie szkolenia i przygotowania kadr dla branży. Głównym celem przedsięwzięcia jest krzewienie wiedzy technicznej związane z szeroko pojętą motoryzacją oraz zwiększenie dostępności i zaangażowania młodych mechaników w rozwój rynku. 

Półfinały Mistrzostw odbędą się 10.03.2023 r. o godz. 12:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu na scenie głównej wydarzenia.

Wielka Gala Finałowa odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Hali nr 4  w czasie trwania Poznań Motor Show i Targów Techniki Motoryzacyjnej, na które otrzymają bezpłatne bilety wstępu opiekunowie i zespoły finalistów.

Szczegóły wydarzenia na stronach:

Udział w Mistrzostwach jest bezpłatny i możliwy w następujących kategoriach:

  • Młody Mechanik;
  • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych;
  • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych;
  • Elektromobilni;
  • Młody Mechanik Motocyklowy;
  • Młody Lakiernik.
XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników
Skip to content